Które auto wybrać do nauki jazdy – Twoje pierwsze auto .
Idealny samochód do nauki jazdy to taki, który jest przede wszystkim średnich gabarytów, żeby zarówno widoczność była dobra, jak i manewrowanie łatwiejsze. Pozostałe poszukiwane cechy to oczywiście niska cena a także małe koszta ubezpieczeniowe. Czyli standard. Dobrze dobrany do nauki pojazd nie załatwi sprawy zdania egzaminu, ale może pomóc w szybszym „ujarzmieniu” maszyny. Spójrzmy więc na przegląd tych samochodów, które naszym zdaniem najlepiej nadają się dziś do opanowania podstaw jazdy.
Hyundai I10
Jak na tak krótki rozstaw osi, I10 imponować może swobodą prowadzenia. Jest to więc auto nie tylko zwinne i poręczne, ale też komfortowe na długich dystansach, pokonujące nierówności w zaskakująco płynny sposób. Kusić może także cena.
Volkswagen Up
Dość częsty wybór wśród początkujących kierowców. W środku jest niezwykle komfortowy, w tej kwestii bije na głowę inne modele z tej półki. Jeżeli zaś chodzi o jazdę, to zapewnia bardzo dużo wrażeń. Prowadzi się go płynnie, kierowcy chwalą sobie pracę silnika, obsługę skrzyni biegów. Wydaje się, że obecnie to najlepszy wybór.
Skoda Fabia
Skoda jest mała, zwrotna i, co ważne, ma dość duże okna, dzięki czemu jeszcze łatwiej nią manewrować. Sprawdza się świetnie w jeździe po zatłoczonych ulicach i bardzo ułatwia pierwsze kroki w prowadzeniu auta. To obecnie jeden z najbardziej praktycznych samochodów, mocno konkurencyjny w swojej klasie ze względu na jakość i cenę.
Renault Twingo
To sprytnie skonstruowane auto, bo przez przesunięcie silnika w środku robi się bardzo dużo miejsca, co może być zaskakujące, bo nie widać tego po skromnych gabarytach Twingo. Jest to też wbrew pozorom dość szybki pojazd, który kontroluje się łatwo, przez co podobnie jak Fabia zalecany jest do jazdy po mieście.
Smart Forfour
Rzut oka na dizajn Forfoura i od razu skojarzenie z Twingo się nasuwa na myśl. Sylwetka, rozłożenie silnika są te sama. Tak samo też jest parametrami technicznymi tego auta. To co wyróżnia Smarta to więcej opcji kolorystycznych różnych komponentów, które można sobie wybrać w zależności od gustu.
Kia Picanto
Kolejny z serii małych hatchbacków. W kwestii jakości przewyższa wiele aut przeznaczonych do jazdy po mieście. To też dobra propozycja dla pań rozpoczynających swoją przygodę z samochodami. Funkcjonalność to jedno, ale Picanto ma też stylowy wygląd i występuje w wyrazistych wersjach kolorystycznych. Do tego wszystkiego dochodzi siedmioletnia gwarancja jaką posiadają wszystkie produkowane w Europie auta Kia.
Peugeot Partner Tepee
Potężny wygląd, przestronne wnętrza, bardzo dobra widzialność zza dużych okien – te cechy czynią Peugeota stabilnym i bezpiecznym modelem dla uczących się. To samochód przeznaczony dla rodziny i oparty o vana. Byłby to więc szczególnie dobry wybór dla tych, którzy późno wzięli się za prawo jazdy i zamierzają od razu wozić całą rodzinę.
Dacia Sandero
Atrakcyjny cenowo, niepozorny, ale tak naprawdę przestronny hatchback zbudowany na bazie Renault Clio, stał się pewniakiem w kategorii „auto dla początkujących”. To prostota wykonania i postawienie przede wszystkim na funkcjonalność, czynią Daccię tak dobrym wyborem. Jest to samochód przyjazny niepewnym na drodze kierowcom, którzy dzięki niemu będą mogli szlifować umiejętności przed przerzuceniem się na coś posiadającego większą moc.
Opel Corsa
To jeden z najczęstszych wyborów wśród początkujących kierowców, i nie ma co się dziwić. Samochód niezbyt skomplikowany, bardzo intuicyjny w obsłudze. Nie oferuje takich efektownych parametrów jak inne pozycje z listy, ale dla wymagających jedynie prostoty to świetny wybór.
Kia Rio
To drugi produkt koreańskiej marki na liście, który także warto wyróżnić. To bardzo ekonomiczny wybór, patrząc na to, ile to auto może w stosunku do jego ceny. Rio posiada też pięciogwiazdkowy ranking bezpieczeństwa Euro NCAP, co powinno uspokoić tych kierowców, którzy wciąż niezbyt pewnie się czują na drodze.